Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu hammerli hunter force 900

  • This topic has 335 odpovedí, 34 hlasov, and was last updated 26.12.2017/14:12 by .
Zobrazuje sa 6 príspevkov - 331 až 336 (z celkového počtu 336 )
  • Autor
    Príspevky
  • #16984
      @billy-igl

      No su niekde obrazky a postup rozobratia HHF900? chcel by som pozriet dnu. Dakujem.

      #17326
        @shakal

        Dnes som si bol pre Hamm.. Zbitocne som sa stresoval krasna, vsetko pekne pasuje. Som max spokojny a prijemne prekvapeny. Niekde som cital o tej podlozke pred piestom co ma tu dierocku. Uz to niekto riesil, menil?Dik za info

        #19703
          @mobi2010

          To, či je dodávaná ako 16J, alebo má mať 15J podľa zákona, platného na Slovensku netreba riešiť.
          Ona napríklad moja má 4 roky a úsťovú rýchlosť má podľa merania na chrono 205m/s => pri hmotnosti diabolky JSB Exact 0,547 gramu je energia 11,49 J
          Na chrono sme merali 4 výstrely a výsledky boli 204,7m/s 205,2m/s 207,1m/s a 204,9m/s
          Mne sa viac páči to, že na pružinovku boli úsťové rýchlosti v pomerne malom rozsahu, z toho by mali byť aj zásahy v pomerne dobrom sústrele (malom rozptyle).

          Doplním ešte, že pri streľbe v súťaži FT, (ja som strieľal mimo súťaž), som napríklad zložil sklopný terč vo vzdialenosti 46,2 m, priemer kill zóny bol 40mm. :cheer:
          Tým chcem napísať, že aj pri úsťovej rýchlosti 205m/s som strieľal na vzdialenosť 50 metrov s primeranou presnosťou.
          Za cenu, ktorú som zaplatil nemám žiadne ružové okuliare, aby som nepochopil, že pri odhade – vzduchovka v cene 80€ sa nemôže rovnať napr. Air Arms 900 FTP v cene 1780€ ( v merkuria.net) a to ešte nie je špička ako napr. Feinwerkbau, Steyr, ANSCHÜTZ … Ja sa ale na olympiádu nechystám 😉

          Po tuningu sa uvádza, že má ústová rýchlosť hodnotu okolo 220 – 230m/s => energia JSB vychádza 13,23J – 14,47J.

          Ja ale stále pochybujem, či sa HHF900 dá vytunovať až tak dobre, aby mala úsťovú rýchlosť až 230m/s… :unsure:

          Ak po úprave dosiahnem na mojej aspoň 215-220m/s budem spokojný. 😛
          Viac ale záleží nie na zvýšení úsťovej rýchlosti, ale tiež na tom, či sa nezhorší presnosť streľby.
          Keby sa teoreticky dala zvýšiť energia až na 234m/s => energia 14,97J ale by bol veľký rozptyl zásahov, :woohoo: vrátil by som sa radšej k menšej rýchlosti, ale lepšej presnosti.

          #19704
            @mobi2010

            Ja mám HHF900 od januára 2010 a dodnes nov.2014 sa mi nepokazilo nič, nedrie mi nič, netrieska a nepočuť ani žiadne podozrivé zvuky.
            Vyzerá to tak, že pár chybičiek sa pri tom množstve predaných našlo a správy o tom sa šíria po všetkých fórach.
            Na začiatok na také zábavné strieľanie je dobrá. Má tvrdšiu spúšť, nedá sa štelovať, ako na niektorých iných, v cene je puškohľad, ale ten stačí max. do 30 metrov, na presnejšiu streľbu, je pomerne ťažká, človek má pocit, akoby držal ozajstnú guľovnicu 🙂
            Chystám sa ju rozobrať a prečistiť, tiež skúsim tuning, urobiť lepšie tesnenie – očakávam zvýšenie úsťovej rýchlosti, dúfam, že sa zlepší presnosť na väčšiu vzdialenosť.
            Na 17 a 30 metrov som strieľal s oporou v ľahu a terče sú tu: http://mobius.rajce.idnes.cz/Hammerli_Hunter_Force_900_Combo_-_targets/

            #20470
              @hammerli900

              Ďakujem za rady pri zaseknutí nabíjacej páky. Nevedel som ju vrátiť späť. Až keď som si prečítal skúsenosti na tomto fóre, tak som páku dotiahol a zrazu to išlo. Jasne si síce pamätám, že som ju doťahoval aj predtým, ale zrejme nie dosť silno. Možno posledné cm treba silnejšie. Som však rád, že mi to už funguje. Ešte raz vďaka za rady.

              #21308
                @elstefano

                Ahojte, tak som pred týždňom upravoval HHF900, úprava podla Strixa (plynová pružina, tesnenia, leštenie spúšte) prikladam skušobnu strelbu, prvé dve strely vpravo dole su nastrelové ( trochu ma prekvapila aj jemnosť spúšte), po doštelovaní optiky: 10 rán vzdialenosť 25m v stoji s oporou… celkové pocity su výborné, vzduchovka cuká ovela menej oproti klasickej pružine, napína sa rovnakou silou po celej dráhe, po vyleštení záchytu piestu je spúšť ovele jemnejšia, až som sa prekvapil aký je to rozdiel, vzduchovka je tichšia asi o 20-30%, je to proste také všetko iné, jemnejšie…. asi sa pustím aj do mojej starej 620-ky….

                Attachments:
              Zobrazuje sa 6 príspevkov - 331 až 336 (z celkového počtu 336 )
              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.