Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu kaliber ,177 a ,22 porovnanie …

  • This topic has 109 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 27.03.2009/12:57 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 110 )
  • Autor
    Príspevky
  • #9996
      @dodino147

      aj tak, vzduchovka by mala mat 15J ,lebo ked ma viacej, tak s nou musis na strelnicu(uz to bolo 100x spomenute), a co ja viem , vzduchovka a 30 J to mi nejako nejde k sebe
      ale viem tu je debata o tom ako sa to teoreticky da dosiahnut

      #10000
        @z3l3nac

        Chlapci mna tato mania vylepsovanioa vzduchovky presla aj to mam pocit ze mi to este horsie striela len po vymene pruziny ako pred tym.I ked sila a dostrel je viditelnejsi.Si myslim ze kludne staci tych 15J a na dialku PCP.Ine je uz doladit aby bol co naj. pocet konzistentnych vystrelov al aby sa zvysila kvalita zbrane popripade estetikaB)

        #10006
          @dodino147

          ten vykon ocenia asi len ti co tomu nerozumeju…kamarat chcel teraz kupit gamo vippermax a hlavne co ho zaujimalo bolo 305ms, no ked som mu povedal ze to tolko nebude mat tak sa z toho chudak 2 dni spamataval…
          nakoniec kupi asi hammerli 900

          #10008
            @fogas11

            dobra rada raz hu oceni

            #10009
              @zaho

              tomcat: Si ma predbehol ked som to pisal.Čiže som to myslel k tomu zvedšovaniu priemeru a takto to prischlo k tvojej verzii.Preto som napisal ten druhy prispevok.Myslel som ze ten ramcek co sa mi objavil ked som v mojom prispevku stlacil tu modru sipku dole,ho prida do mojho prispevku( akože upravi) ale ono to vytvorilo novi a este aj na druhej strane.

              Zvedsenie chodu sa da!To je pravda.

              #10013
                @tomcat

                presne, len potom uz je to na hrane – zalezi od kvality materialu a roboty ci to nahodou nerupne… to je zahravanie si so zdravym a samozrejme zakonmi… a nakoniec je to aj “pastacenie” peknej spomienky na mladost ked skoro kazdy strelec zacinal na vzduchovke… ja osobne by som to nedokazal spravit

                #10093
                  @caco

                  mk13 napísal:

                  caco:
                  Mozne je vsetko, naboj .22 LR Short ma ustovku 280m/s a 70J, vaha strely je 1,8g. tato rychlost sa da s pruzinovkou dosiahnut, ale musel by byt podstatne vacsi piest a hodne silnejsia pruzina. No to by som chcel potom vidiet toho co by to natahoval a este sa s tym aj odvazil presne strielat :woohoo:

                  Naboj .22 LR Short je ale poháňaný pušným prachom čo je podla mňa obrovský rozdiel. A laborovanie so sústružením valca mi príde (aj keď iba ako iba teoretická alternatíva) ako mega kravina – vie niekto predpovedať ako sa taký valec s oslabenou stenou bude chovať? To je blbosť. Ináč je niekto medzi nami kto už má vzduchovku s týmto kalibrom 6.35 zaujímala by ma skutočná úsťová rýchlosť bez tuningu.

                  #10096
                    @fogas11

                    mna by zaujmala dostupnost streliva 🙂 lebo spaky strielat nebudem

                    #10097
                      @caco

                      Však si ich trošku pocínuj 😆

                      #10098
                        @fogas11

                        obavam sa ze by ma vzduchovka hnala kade lahsie 🙂 stacili jej tie sipky Umarex

                        #10103
                          @caco

                          Chceš tým povedať že máš .25-ku?

                          #10339
                            @arasid

                            Zdravim,
                            ako som uz kdesi v tomto fore spominal planujem – ak vsetko dobre pojde – kupit Dianu 56 TH. Jedinu dilemu ktoru riesim je prave kaliber. Precital som toho uz dost na roznych forach ale stale mam obavu z cal .22. Kaliber .177 mam a som s nim spokojny ale laka ma nieco ine – nove. Viem ze 4,5 ma lepsiu balisticku krivku atd. .22 zas podla podaktorych lepsie predava energiu, lepsie sa drzi v prstoch, je vhodnejsia na lov ale pri zakonnom limite je to vcelku dobry minomet.

                            Ale co keby sme zobrali full vykon ponukany vyrobcom Diana ( vid. nizsie ). Pls neriesme zakon ani nic tomu podobne 🙂

                            pri 4,5 .177 ustovka 335 m/s
                            pri 5,5 . 22 ustovka 280 m/s

                            Co by ste odporucili v tomto pripade?

                            #10341
                              @fogas11

                              myslim ze ta 5.5 bude lepsia ori takejto ustovke podla mna vykonejsia s tou 4,5 prestrelis vsetko ale to ti je pri hlodavcoch na prd a s 5,5 pri tejto rychlosti narobis randal jak svina

                              #10342
                                @fogas11

                                caco: nie nemam ale pri vacsej ustovke by som porozmyslal

                                #10343
                                  @arasid

                                  to som potreboval pocut 🙂
                                  By ma zaujimalo na aku vzialenost sa da palit bez poklesu strely pri vyssie spominanom vykone cal. 22. Pri cal.177 bol pokles jemne citelny az nad 70 m .

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 110 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.