Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu kaliber ,177 a ,22 porovnanie …

  • This topic has 109 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 27.03.2009/12:57 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 110 )
  • Autor
    Príspevky
  • #7818
      @drakonaut

      Keďže na vlákne o hatsanoch sa rozbehla polemika o týchto kalibroch ohladom prieraznosti, rýchlosti,energie atd, tak som sa rozhodol založiť nové téma, kde možme o tomto všetkom polemizovať a deliť sa o svoje skúsenosti a ponúkať objektívne fakty.
      Teda prosím písať k téme výstižne a vecne.
      Tak teda všeci čo možte ponuknite svoje poznatky ostatným.

      #7819
        @mk13

        vyborne, prave som zvazoval ako to nazvat, predbehol si ma:woohoo: admin by sem mal presunut, predchadzajucu diskusiu, nech v tom nie je gulas…

        #7820
          @drakonaut

          presne tak, ale to neviem ako sa robí, aby sme sa nemuseli opakovať, vieš to vybaviť

          #7821
            @z3l3nac

            krasna tema o tejto som sa nacital tak zhrniem informacie. 4,5 ma vysiu ustovu rychlost,tym aj presnost(do urcitej miery),straca vysku pomalsie.
            5,5 ma väcsiu destruktivnu silu a presnost pri veternom pocasi.
            Na to aby mala 5,5 rovnake vlastnosti(presnost,ustovu rychlost,stracanie vysky) so 4,5 musite mat 32J vzduchovku kdez to 4,5 ma 16J. Na gunshope chalan spravil graf kde to rozpisal a porovnal ja som to zostrucnil:silly:

            #7822
              @drakonaut

              VEd niečo také chcem aj ja, ale teraz už nemam tolko času ale cez weekend sa chcem s tým pohrať a dať sem aj nejaké grafi aspon z chairgunu

              #7823
                @mk13

                z3l3nac : v hatsanoch sme preberali priebojnost 4,5 proti 5,5 pri rovnakom vykone v J. ale podstatne info hlavne pre novych.

                #7832
                  @z3l3nac

                  mk13 ja som napisal len kedy maju zhruba rovnake vlastnost:P

                  #7844
                    @mk13

                    ved ja nic v zlom, tak daj svoj nazor na tie dva kalibre, ja tvrdim jedno a tuna kolegovia tvrdia opak, stale som nie presvedceni o ich pravde, ale ani tej mojej uz celkom neverim;)

                    #7852
                      @z3l3nac

                      ja suhlasim s tym co som napisal:
                      4,5 -väcsia ustova,presnejsia,pomalsi pokles vysky
                      5,5- väcsia destruktivna sila,presnejsia pri poveternych podmienkach
                      ziadna veda,fyziku neoblbnes:woohoo:

                      #7854
                        @mk13

                        Plne s tebou suhlasim, len sme sa dohadovali ktory kaliber ma vacsiu priebojnost pri tom istom vykone v Jouloch. Tvrdim ,ze .22,lebo je tazsia, ostatni ze .177, lebo je rychlejsia a ma mensiu dopadovu plochu

                        #7856
                          @fogas11

                          lenze zelenac ma napisane destruktivne ucinky nie priebojnost to je rozdiel a toto by si videl na potkanovi ked ho strelis 177 tak ho prestrelis , odbehne a zdochne ale 22 zdochne na mieste lebo ho to viac rozpara ale ked to zoberies na nejaky tvrdsy predmet napr flasa 177 zasahuje mensiu plochu a je rychlejsia tj. tu flasu rozvije lahko a 22 je pomalsia ma vacsiu plochu tj.tu flasu pri tom istom vykone nerozbije (nebral som do uvahy hmotnost strely ale ked to zoberieme znova prideme k tomu ze 22 ma vacsiu plochu a vacsiu hmotnost menej spomaluje ale rychlesie klesa)
                          tento problem podla mna vyriesi jedine chrono

                          #7878
                            @cervikpo

                            Tu musím len súhlasiť s z3l3nac. Fyzika ozaj nepustí. Ťažšia strela má vždy vätšiu kinetickú energiu a zotrvačnosť. Tým pádom vätšiu prieraznosť.

                            #7883
                              @majki

                              cervikpo napísal:

                              Tu musím len súhlasiť s z3l3nac. Fyzika ozaj nepustí. Ťažšia strela má vždy vätšiu kinetickú energiu a zotrvačnosť. Tým pádom vätšiu prieraznosť.

                              Chlapi
                              Ujasnite si co to je destruktivni ucinok a co je prieraznost.Presne tak ako pises,fyzika ozaj nepusti.Len vtvojom pripade je to presne naopak.Pri rovnakom vykone vzdusi bude mat 5,5 vacsi destruktivni ucinok vdaka svojej vahe a velkosti.A 4,5 vacsiu prieraznost vdaka richlosti a mensej velkosti.

                              #7884
                                @z3l3nac

                                majki presne tak to myslim treba davat pozor na slovicka prieraznost a destruktivna sily,o nie to iste:silly:

                                #7885
                                  @majki

                                  Este bi som si dovolil polemizovat nad tym,ci je 5,5 menej presna ako 4,5.Podla mna je5,5 viac presnejsia ako 4,5.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 110 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.