Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu kaliber ,177 a ,22 porovnanie …

  • This topic has 109 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 27.03.2009/12:57 by .
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 106 až 110 (z celkového počtu 110 )
  • Autor
    Príspevky
  • #10366
      @steyr6554

      Poprosim moj posledny prispevok vynmazat, alebo presunut do prislusnej temy.Sorry.

      #10368
        @fogas11

        drakonaut aj tak si myslim ze 260 s 22. je slusne bavme sa tak ze je to na ZP nech sme neni nedovolene ozbrojeny 🙂

        #10369
          @arasid

          to drakonaut:
          oprava. Vyrobca pri cal. 5,5 udava ustovku 270 m/s – 26J
          Uvedomujem si ze predajcovia to skrasluju, najradsej by som si ju vyskusal. Nuz musim pockat na zaciatok predaja …

          #10375
            @drakonaut

            Arasid si si istý tými údajmi čo udávaš 270 m/s a 26J pri cal. 22, pretože už ked som sa logicky nad tým zamyslel mi to nesedelo:( .

            Tak som to skúsil prepočítať akú váhu musí mať strela(pretože pri tej váhe sa dá ťažko hovoriť o diabolke z olova) v kalibri 5,5 aby dosahovala energiu 26J a rýchlosť 270 m/s, z toho vyplýva, že hmotnost by musela v tomto kalibri byť 0,71 g(vyrátané je to úplne presne):unsure: .

            Z toho vyplýva buď sú údaje nesprávne( snažil som sa aj ja nájsť nejaké údaje ale na stránke som len našiel call. 5,5 velocity 270 :side: ) alebo ide len o marketingový ťah výrobcu.
            Viete niekto ešte bližšie údaje, aby nám to pomohlo:( . Tomcat zapoj sa, nech máme o čom diskutovať, pretože toto mi nijak nesedí a pozeral som to už aj na gunshope (najlepšie bude keď to alexxus otestuje a dá recenzie a dufam, že ju da aj na hradla).

            A ak za smerodajný údaj použijem energiu 26J, tak rýchlosť pri najbežnejšom type streliva JSB Exact/Gamo Pro magnum bude 223 m/s.

            Mne sa ten údaj nevidí, podla mňa udávaná (26J) energia je pre cal. 4,5 a cal 5,5 musí mať celkom inú hodnotu:huh: , väčšinou to tak býva a asi to bude aj v tomto prípade.

            Tak ako to je, podarilo sa niekomu nájsť iné údaje, celkom ma to chytilo, tom vieš niečo o tomB) .

            #10380
              @arasid

              No isty som si neni, ja som vychadzal z toho co som cital u vyrobcu. Mne sa tiez nezda ze by pri cal .22 a rychlosti 270 m/s mala len 26J.
              Napr. predajca Dynax uvadza pri rovnakom cal. len 230 m/s co by sedelo aj k tvojim vypoctom. Tak neviem kde je pravda ..

            Zobrazuje sa 5 príspevkov - 106 až 110 (z celkového počtu 110 )
            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.