Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu kaliber ,177 a ,22 porovnanie …

  • This topic has 109 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 27.03.2009/12:57 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 91 až 105 (z celkového počtu 110 )
  • Autor
    Príspevky
  • #10344
      @fogas11

      pri takomto vykone by som povedal ze ten pokles bude citelny tak pri 65-68m pri dobrej diabolo aj 75m

      #10345
        @steyr6554

        Pri plnom výkone by som samozrejme zobral kaliber 5.5 ;), pri takej energii to ma dostatočnu priebojnosť a stabilitu, iste vecsiu ako 4.5. A samozrejme aj pokles by bol menši na vecsiu vzdialenosť a ranivy ucinok neporovnatelny. Len tak v krátkosti, 5.5 je vecsia sranda ako drobček 4.5 to viem z vlastnej skúsenosti .B)

        #10346
          @fogas11

          naozaj pri takom vykone by som nevahal a zobral 22

          #10352
            @drakonaut

            Aby to bolo podložené aj nejakými číslami, zadal som údaje do Chairgunu a tu sú výsledky. Sú dosť zaujímavé.
            Použité diabolo: JSB Exact- 1,037g

            Vzdialenosť(m) J Velocity M/s Drop
            0,01 40,285 278 0,006
            010 37,55 269 0,644
            024 33,659 254 3,870
            035 30,882 244 8,570
            050 27,472 230 18,17
            070 23,498 212 37,860
            085 20,9 200 58,469

            Maximal range 567 m, 1,194 J

            Celkom zaujímavé údaje, no bolo by s tým nebezpečné len tak strielať doma na dvore alebo na záhrade, keď si predstavíme, že pri vzdialenosti 85 metrov to má stále ešte 20,9 J. Velmi nebezpečné ale výkon impozantný.

            #10355
              @arasid

              Parada, vdaka za takyto rozbor. Mas pravdu – na taku vzdialenost to ma este riadnu silu. Nuz zacinam sa naklapat k 5,5 🙂

              #10356
                @dodino147

                ozaj, moze sa s takto silnou vzduchovkou strielat doma na zahrade?
                podla mna nad 15J uz len na strelnici

                #10357
                  @fogas11

                  🙂 psst

                  #10358
                    @z3l3nac

                    nad 15 J by si mal mat zbrojny pas a strielat na strelnici-taku to odpoved som dostal od znameho ked som chcel riesit 40 J walther 1250 dominator:(

                    #10359
                      @z3l3nac

                      zabudol som dodat ze mi to zistoval na policii;)

                      #10360
                        @arasid

                        Moze ak ta nik neuda ze mu to lieta az k nemu 🙂 V podstate v zastavanych a obyvanych oblastiach by sa nemalo vobec stirelat. Ked si na svojej zahrade tak to nikoho trapit nemusi co tam robis ak mu tvoje diabolky nemasiruju chrbat.

                        #10361
                          @dodino147

                          🙂 to je pravda

                          #10362
                            @fogas11

                            myslim ze to bolo viac ako 1 km od obyvanej oblasti ale niesom si isty
                            a myslim ze tam bolo aj nieco s polovnym revirom ze by si don nemal vstupit so zbranou nad 15J ked nemas polovny listok

                            #10363
                              @drakonaut

                              Je to v prvom rade porušenie zákona ak máš vzduchovku s výkonom viac ako 15J a nemáš ju na zbrojný preukaz. So zbraňou s takýmto výkonom je povolené strieľať na strelnici.
                              a nejde o to, že by si nemal vstupovať do poľovného revíru bez poľovného lístka, ale musíš byť aj členom združenia, ktoré má v správe daný poľovný revír. Aspoň myslím, že je to tak.
                              Lebo ak aj máš aj poľovný lístok nemôžeš vstúpiť do poľovného revíru za účelom poľovania(a keďže tam vstúpiš so zbraňou za týmto účelom) ak nie si členom daného poľovného združenia.
                              Trošku som to domotal.

                              A vŕtal mi v hlave ten výkon spomínanej diany, pretože výkon sa mi vidí bol udávaný 35J(aspon myslím, ak sa mýlim opravte ma) :huh: .
                              Tak som začal uvažovať a prišiel som asi na dôvod- každý výrobca rád ohuruje veľkými číslami:silly: .

                              A výpočtami som prišiel k tomu, že rýchlosť 280 m/s dosiahne cal. 22 s diabolo o váhe 0,894g, čo je podstatne ľahšia diabolo(oproti exactu-s ktorým som ja počítal) a sedí pri tom aj energia 35 j. To som počítal s chairgunom. Teda asi platí, že každý výrobca, sa snaží úsťovú rýchlosť udávať čo najvyššiu a pri meraniach použije v tom páde najlahšiu strelu B) .

                              Vyjadrite sa aj ostatný…:kiss:

                              TAk som urobil pokus spätne a zadal som energiu 35J pri diabolo JSB exact a pri tejto energii mi vyšla rýchlosť 259 m/s, čo je už rozdiel o 21 m/s :woohoo: .

                              čo z toho vyplýva, netreba veriť všetkému čo nám predajca a výrobca tvrdí, údaje sú troška prikrášlené, aj keď z technického hľadiska je to pravda;) .

                              #10364
                                @steyr6554

                                Ten cerveny filter na lampu je somarina. Uz sa to nespocetne krat riesilo v sponitostou s diviakmi…To nevidi iba srncia, nie to diviacia a vysoka a toboz take zviera ako je potkan.Toho staci poriadne prikrmit a staci aj lampa na puske s tuzkovymi baterkami upevnena eskapaskou.Este raz pripominam, treba poznat navyky lovenej zveri a nie donekonecna laborovat nad prakticky zbytocnymi… Pozdravujem odbornika Tomcata.A aj so vzduchovkou Hatsan sa daju dosiahnut trofeje, ake bezni polovnici ani nevideli.PS. najlepsia zabava je strielat v noci srsne so slavie pri umelom svetle.Kto nevidel neuveri. Jedneho postrelis a ostatne ho zabiju.B)

                                #10365
                                  @z3l3nac

                                  Steyr. O tych srsnoch popis viac,radsej to daj do temy volny cas(lebo uz v kazdej teme sa rozobera in)Ja som raz sedel pod ceresnou a 2srsne kt bojovali medi sebou,mi padli na koleno a potom na zem.Som zostal inak ladovy,nastastie ani 1 ma nepichol:silly: Ja mam respekt voci srsnou:side:

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 91 až 105 (z celkového počtu 110 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.