Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu kaliber ,177 a ,22 porovnanie …

  • This topic has 109 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 27.03.2009/12:57 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 110 )
  • Autor
    Príspevky
  • #7886
      @mk13

      Ale ste sa rozbehli…..:lol: myslim, ze presnost danych kalibrov bude porovnatelna pokial sa bude strielat niekde v hale, ale ako uz napisal z3l3nac tak vonku pri veternom pocasi bude ovela lepsia 5,5.

      cevikpo:
      ide o to, ze pociatocna energia strely je rovnaka, pri oboch kalibroch, rozdielna je rychlost a vaha strely.

      chlapci, ak som dobre pochopil chairgun tak mi vychadza ze na vecsie vzdialenosti by ta 5,5 mala byt ovela lepsia, kvôli kinetickej energii, 4,5mm pociatocna 240m/s- 15J, na 50m cca 175m/s-8,5J , 5,5mm pociatocna 171m/s -15J, na 50m cca 140m/s-10,24J.
      rozdiel dopadovej plochy streliva je asi 23% vacsi pre 5,5. lenze je o 96% tazsia proti 4,5 toho isteho typu streliva.

      #7887
        @drakonaut

        No to ci je 5,5 presnejšia je dosť polemické. Presnosť závisí od samotnej zbrane, od článku ktorý je medzi zbranou a zemou, teda strelca, kvality streliva, poveternostných vplyvov.
        Ale jedno je isté, že 5,5 je ťažšia a tým menej je náchylná na poveternostné vplyvy ako je napr vietor.

        A naozaj rozlišujte výraz deštrukčný vplyv a prieraznosť(penetrácia) lebo sa mi vidí, že sa tu niekto baví o voze a druhý o koze a majki ďakujem.
        Takže niektorí si ujasnite jednotlivé výrazy a čo znamenajú a potom píšte k veci a jasne a presne.

        #7888
          @majki

          Vydis,no vydis to! :pinch: :pinch:Dufam mi uz veris;)

          #7890
            @majki

            drakonaut
            Urcite sme to vsetci myslely s rovnakimi podmienkami pre oba kalibre.
            Co je 2 rovnakej kvaliti vzduchovky,rovnaky material streliva,rovnaki vykon a aj podmienki na trelanie.:)

            #7891
              @majki

              mk13
              to je presne ten pripad o tej flasi na 50m.Tam kde sa ti nepodari rozbit flasu na 50m so 4,5 tak mas ovela vacsiu pravdepodobnost ze ju pri tom istom vykone vzdusi skor rozbijes so 5,5.Vdaka vacsej dopadovej energii 5,5.Co je destrukcia a nie priebojnost.:P

              #7895
                @mk13

                Dobre, skusim pohladat nieco maksie a supnem tam oboma kalibramy, ked bude na to cas. to by slo aj nafotit. co tak viac vrstiev kartonu? kolko ktora prejde. to by som mohol najst. ….hmmm… a mozno vam dam potom uz ozaj za pravdu a mozno nie.

                #7899
                  @majki

                  A ak sa ti bud dat,tak skus tie kartony zavesit zvysle.A skus nehat medzi kartonami asi 1cm prazdny priestor.hmmm:dry: to ich ale budes par potrebovat:laugh: Alebo si sprav zjedneho velkeho viac pasikou a oprobuj.;)

                  #7903
                    @mk13

                    Chcel som ich opriet jeden o druhy, trosku prelepit, aby drzali po kope. taky ten hruby cca 4-5mm vo vnutry papierova vlnka. Da sa mi strielat tak na 30m, myslim ze takych 30ks za sebou by mohlo stacit. Len musim na to najst cas. ten 1cm priestor by bol lepsi, len kto to bude lepit do kopy…..:woohoo:

                    #7906
                      @majki

                      Skus niaku ticku(papek)dajho vodorovne a nan uchit tie pasiki kartonu.Prepichni kazdi pri vrchu drotikom a uchit na tu ticku aj zmedzerami.

                      #7910
                        @z3l3nac

                        4,5 je presnejsia pri bezvetri lebo ma mensi pokles vysky.Najme ak porovnavame z 15J vzduchovky.5,5 je presnesia iba pri veternych podmienkach.Zbytocne sa vadite,fyziku neoblbnete:P

                        #7916
                          @cervikpo

                          Najprv si ale ujasnite čo je pri 4,5 a 5,5 rovnaké. Či je to výkon, teda (Jouly), alebo úsťová rýchlosť m/s. Lebo to je obrovský rozdiel. Ak by bola rovnaká úsťovka, tak sa 4,5 nechytá v žiadnom ohľade. A pri rovnakých Jouloch si niesom istý ako by to dopadlo. Ale na kratšiu vzdialenosť bude na tom 5,5 vždy lepšie. Aj v prieraznosti aj deštrukcii.

                          #7917
                            @mk13

                            cervik: bavime sa o zakonnom vykone 15J. z ustovkou mas pravdu, pri rovnakej ustovke bude mat 5,5 podstatne viac energie, to je samozrejme asi kazdemu. tiez tvrdim ze 5,5 ma lepsiu prieraznost, pri kratkych vzdialenostiach do 10-15m to bude asi rovnake, na dlhsie vzdialenosti bude lepsia 5,5 nestraca tak rychlost…moj nazor

                            #7921
                              @cervikpo

                              A práve kôli tomu limitu preferujem kaliber 4,5.

                              #7922
                                @z3l3nac

                                cervik ty si trosku mimo,4,5 a 5,5 aj keby mali rovnaku ustovku tak by 5,5 rychlejsie stracala vysku.Tam uz ide o velkost a vahu diabolky:P

                                #7932
                                  @cervikpo

                                  z3l3nac napísal:

                                  cervik ty si trosku mimo,4,5 a 5,5 aj keby mali rovnaku ustovku tak by 5,5 rychlejsie stracala vysku.Tam uz ide o velkost a vahu diabolky:P

                                  Nebavíme sa o 100m. Vždy sme len pri vzduchovkách. A tam pri krátkych vzdialenostiach, bude mať vždy navrch cal. 5,5. Zober si napríklad, že dosť krátkych guľových zbraní, má úsťovku ako vzduchovka. Čo ťa bude viac bolieť: ak dostneš do zadku 1g olova zo vzduchovky, alebo niekoľko gramov olova z deviny ??? 😛 :laugh:
                                  Vždy sa bavíme o prieraznosti a deštrukcii. 😉

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 110 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.